Zgłoś interwencję

Akcja Bezpieczne wakacje 2012 - strażnicy kontrolują akweny wodne

Od dziś podczas przeprowadzania kontroli miejsc, gdzie obowiązuje znak „zakaz kąpieli", funkcjonariusze Straży Miejskiej z Rybnika będą przyznawali „mandaty zaufania" osobom popełniającym wykroczenie. Kontrole wchodzą w zakres akcji "Bezpieczne wakacje" przeprowadzanej na terenie miasta co roku.

Przypomnijmy, za niestosowanie się do art. 55 Kodeksu wykroczeń, strażnicy mogą zastosować w stosunku do osoby, która nie stosuje się do znaku „zakaz kąpieli" karę w postaci mandatu sięgającą nawet 250 zł.
Mandat zaufania będzie uprawniał do bezpłatnego wstępu ma kąpielisko Ruda w Rybniku, zlokalizowane przy ul. Gliwickiej, jednak osoba przyłapana na wykroczeniu będzie mogła skorzystać z taryfy ulgowej tylko jeden raz.
Akcja ma na celu uświadomienie mieszkańcom naszego miasta zagrożeń, które mogą być konsekwencją zażywania kąpieli w miejscach zabronionych, oraz przedstawienie alternatywy dla spędzania czasu w gronie rodzinnym w bezpieczny sposób.
To właśnie na niestrzeżonych akwenach wodnych dochodzi najczęściej do utonięć. Warto również wspomnieć o skutkach zdrowotnych, gdyż zanieczyszczona woda może powodować choroby skóry, układu pokarmowego oraz oddechowego.
Strażnicy przyjrzą się w szczególności zbiornikom wodnym Pniowiec oraz Gzel.

Ilość kontroli posesji

25.05.2020r.  

Liczba zgłoszeń: 10
Ujawnione wykroczenia: 10
Liczba kontroli: 31

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

praca.jpg (127 KB)

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

 

Przetwarzanie.jpg (106 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar