Zgłoś interwencję

Akcja Zima

W styczniu 2013 r. Strażnicy rozpoczęli pierwsze kontrole w związku z odśnieżaniem chodników w Mieście. Śnieg znacznie utrudniał poruszanie się po zaśnieżonych traktach naszego miasta wielu przechodniom. Przypominaliśmy więc o konieczności uprzątnięcia śniegu z chodników.
Na każdym właścicielu lub administratorze posesji spoczywa obowiązek usuwania błota pośniegowego, śniegu i lodu z chodników przylegających do danej posesji.Straż Miejska apelowała do wszystkich właścicieli budynków oraz administratorów o wywiązywanie się z obowiązku odśnieżania chodników.Przypomnijmy, każdy właściciel posesji na podstawie art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zobowiązany jest do uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości i bezpośrednio do niej przylegających.Niestety co roku sytuacja się powtarza. Nie każdy administrator poczuwa się do obowiązku ułatwienia przejścia pieszym w pobliżu swego budynku.Zaśnieżone chodniki to nie jedyne zagrożenie czyhające na przechodniów. Zwisające z dachów sople oraz spadające płaty śniegu mogą przysporzyć o ból głowy właściciela budynku, który nie zadba o ich uprzątnięcie.
Przeprowadziliśmy 1027 kontroli z tym związanych.
Funkcjonariusze przeprowadzili kontrole na następujących ulicach:


1Maja, Stolarskiego, Westerplatte, Krupińskiego, Krzywoustego, Braci Nalazków, Cegielniana, Cmentarna, Dąbrówki, Dolna, Energetyków, Hallera, Gotartowicka, Grunwaldzka, Morcinka, Hutnicza, Paderewskiego, Białych, Karłowicza, Kraszewskiego, Kłokocińska, Gałczyńskiego, Ujejskiego, Krzyżowa, Kupiecka, Skłodowskiej, Wołodyjowskiego, Miejska, Niedobczycka,Obrońców Pokoju, Orzepowicka, Plebiscytowa, Przemysłowa, Raciborska, Rajska, Rudzka, Saint Valier,Sportowa, Konarskiego, Stawowa, Kościuszki, Wiejska, Reymonta, Wodzisławska, Wolna, Wyzwolenia, Zawiszy Czarnego, Zwycięstwa.
 
W wyniku przeprowadzonych kontroli pouczono 7 właścicieli posesji.

Ilość kontroli posesji

24.02.2020  

Liczba zgłoszeń: 30
Ujawnione wykroczenia: 27
Liczba kontroli: 7

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

praca.jpg (127 KB)

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

 

Przetwarzanie.jpg (106 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar