Zgłoś interwencję

Amatorzy świątecznych ozdób

Jak co roku ozdoby świąteczne znajdujące się na płycie Rynku cieszą się olbrzymim zainteresowaniem w szczególności wśród osób, które zakosztowały „świątecznego grzańca”.

Do pierwszego incydentu doszło już 7 grudnia 2016 r., kiedy wracający z imprezy mężczyzna zapragnął wziąć na pamiątkę jedną z wiszących na choince ozdób. Niestety nie cieszył się nią zbyt długo. Kilka minut później amator świątecznych dekoracji został ujęty przez strażników i ukarany mandatem karnym. 

Tymczasem w ostatni weekend strażnicy po zgłoszeniu operatora monitoringu dwukrotnie interweniowali wobec grup osób, które „pożyczyły” ozdoby choinkowe.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w dniu 10 grudnia 2016 r. gdy o godzinie 4:40 dwóch mężczyzn opuszczających lokal postanowiło uświetnić swoje świąteczne drzewko ozdobą z rybnickiej choinki.

Drugie zajście miało miejsce dzień później. Tym razem ofiarą biesiadników padły 3 bombki. Nie uszanowali również pracy artysty, który z lodowej bryły wyrzeźbił sanie Świętego Mikołaja. Uznali, że topniejąca rzeźba jest mało atrakcyjna i należy ją zniszczyć.

W obu przypadkach sprawcy zostali ujęci i ukarani. Ozdoby choinkowe zostały odzyskane i wróciły na choinkę. Niestety lodowa rzeźba poddała się chuliganom.


Ilość kontroli posesji

25.05.2020r.  

Liczba zgłoszeń: 10
Ujawnione wykroczenia: 10
Liczba kontroli: 31

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

praca.jpg (127 KB)

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

 

Przetwarzanie.jpg (106 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar