Zgłoś interwencję

Jagodowa - objazdowe wysypisko

Problem biegnącej przez las drogi gruntowej w pobliżu szybu wentylacyjnego z dzielnicy Zamysłów pojawił się, od kiedy na ul. Wodzisławskiej zaczęły się tworzyć coraz to większe korki, a dojazd do centrum coraz bardziej się wydłużał. Ustawiony na wjeździe ( skrzyżowanie ul. Wodzisławskiej z Jagodową ) znak „zakaz ruchu w obu kierunkach" nie dyscyplinuje już prawie nikogo. Wyłączenie umieszczone na znaku, zwalnia jedynie z jego respektowania osoby dojeżdżające do posesji.

IMG_1666_800x600 Przeprowadzane w tym miejscu kontrole, świadczą o tym jak niewielu kierowców zwraca uwagę na obowiązujące oznakowanie. Przyjmując mandat, niespełna co trzeci tłumaczy się, twierdząc z całą stanowczością, że znaku nie widział.

W miniony czwartek funkcjonariusze Strzaży Miejskiej w Rybniku zatrzymali pojazd, który niezastosował się do obowiązujacego oznakowania. Mimo wydania przez funkcjonariusza sygnału do zatrzymania się, Volkswagen przejechał jeszcze około 30 metrów nim zwolnił. Jego zdziwienie na widok strażników w tym miejscu było tak wielkie, iż sadził, że jego zatrzymanie może się wiązać z próbą napadu.

 

 

Ul. Jagodowa, biegnąca przez las z dala od zabudowań, stwarza doskonałe warunki do pozbycia się niechcianych przedmiotów. Znajdowane wersalki, czy inne niepotrzebne elementy wystroju mieszkań - to niemal codzienność. Porastające IMG_1669_800x600pobocze gęste krzaki sprzyjają tworzeniu dzikich wysypisk.

Jakież było zdziwienie właścicielki jednej z rybnickich firm, gdy do jej drzwi zapukali strażnicy przedstawiając dowody na niezgodne z prawem pozbycie się odpadów . Mandat w wysokości 500 złotych nałozony na sprawczynię był niczym w porównaniu do wstydu, jakiego się najadła szefowa przed swymi pracownikami.

 

 

 

 

 

 

 

 


Ilość kontroli posesji

25.05.2020r.  

Liczba zgłoszeń: 10
Ujawnione wykroczenia: 10
Liczba kontroli: 31

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

praca.jpg (127 KB)

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

 

Przetwarzanie.jpg (106 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar