Zgłoś interwencję

Piąty w taborze

Straż Miejska w Rybniku dostała nowy samochód. Peugeot Expert, wyłoniony w drodze przetargu, zakupiony dla potrzeb służby patrolowo-interwencyjnej ma zwiększyć efektywność działań patrolujących ulice miasta strażników.

 

img_1434_800x600 Zakupiony na potrzeby referatu patrolowo-interwencyjnego, będzie służył ochronie porządku publicznego w mieście. Wyposażony w dodatkowy przedział do transportu osób, tzw. "trzecią klasę" będzie wspomagał wysłużonego Forda, który dotychczas był jedynym tego typu pojazdem znajdującym się na wyposażeniu Straży Miejskiej w Rybniku

"Często mieliśmy do czynienia z sytuacją, kiedy to dwa różne patrole podejmowały interwencje zakończone koniecznością transportu osób z oddalonych od siebie dzielnic Rybnika lub gdy strażnicy odwozili osobę do izby wytrzeźwień a jednocześnie pojawiało się kolejne tego typu zdarzenie" - tłumaczy komendant Janusz Bismor.

Dysponując jednym, przystosowanym do transportu osób pojazdem, funkcjonariusze często nie mogli zakończyć podjętych działań. Wówczas posiłkowano się wzywanymi na miejsce patrolami Policji.

W nowym samochodzie zainstalowano kamerę do nadzoru przewożonych osób. Dzięki czemu transportujący nietrzeźwą osobę funkcjonariusze, mogą natychmiast zareagować gdyby wystąpiło zagrożenie dla jej zdrowia lub życia.

img_1436_800x600 Ponadto samochód wyposażony w niebieskie sygnały świetlne i sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie, spełnia wymagania pojazdu uprzywilejowanego.

Zakup nowego samochodu był również konieczny ze względu na coraz większą awaryjność eksploatowanego na co dzień Forda z 2004 roku, który ma już przejechane ponad 250.000 km.

Środki na zakup nowego Peugeota zostały zabezpieczone już w ubiegłorocznym budżecie miasta.

Straż Miejska w Rybniku razem z nowym Peugeotem ma obecnie 5 samochodów wykorzystywanych do patrolowania dzielnic naszego miasta. Rekordzista, Citroen Berlingo z 2001 roku, przejechał do tej pory 300.000 km.

 


Ilość kontroli posesji

04.08.2020r.  

Liczba zgłoszeń: 15
Ujawnione wykroczenia: 8
Liczba kontroli: 4

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

praca.jpg (127 KB)

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

 

Przetwarzanie.jpg (106 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar