Zgłoś interwencję

Spotkanie z osobami głuchoniemymi

W piątek 2 września 2017 r. dzielnicowy Straży Miejskiej w Rybniku spotkał się z osobami zrzeszonymi w Polskim Związku Głuchoniemych.

W spotkaniu wzięło udział kilkanaście osób, które chciały się dowiedzieć, czym zajmują się strażnicy miejscy na co dzień.

Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się temat kontroli posesji, które funkcjonariusze z Rybnika przeprowadzają od wielu lat. Nasza dzielnicowa wyjaśniała, na jakiej podstawie strażnik jest upoważniony do jej przeprowadzenia, co kontrolujemy oraz czego nie wolno spalać w piecach centralnego ogrzewania.

 

Osoby biorące udział w spotkaniu były zdziwione, że właściciele psów są zobowiązani do sprzątania nieczystości po swoim pupilu. Pytali od kiedy obowiązują tego typu przepisy oraz co grozi za niewywiązanie się z ciążącego na właścicielach psów obowiązku.

Podczas pogadanki okazało się, że uczestnicy spotkania często korzystają z jednośladów, więc chętnie skorzystają z możliwości oznakowania swojego roweru.

Osoby głuchonieme pytały, w jaki sposób mogą się zwrócić do strażników o pomoc, oraz w jaki sposób zgłosić interwencję. Dzielnicowa – Katarzyna Kłosok – wyjaśniała, że zgłoszenia są również przyjmowane drogą elektroniczną poprzez nadesłanie maila na adres interwencja@sm.rybnik.pl bądź za pomocą aplikacji akcja reakcja.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się materiały przywiezione przez funkcjonariuszy na spotkanie takie jak ulotki dotyczące jazdy na rowerze, „kartki dla sąsiada” oraz torebki na psie nieczystości.


Ilość kontroli posesji

26.07.2021r.  

Liczba zgłoszeń: 21
Ujawnione wykroczenia: 24
Liczba kontroli: 21

 

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

praca.jpg (127 KB)

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

deklaracjadost.jpg (80 KB)

Przetwarzanie.jpg (106 KB)

gus.jpg (8 KB)

    Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar