Zgłoś interwencję

Zero tolerancji

Straż Miejska od kilku dni prowadzi zaostrzoną walkę z kierowcami łamiącymi zasady ruchu obowiązujące w Rybnickiej Strefie Śródmiejskiej. Będziemy karać z całą surowością osoby, które nie powinny wjeżdżać na teren strefy - zapowiada Komendant Janusz Bismor.

Działania te mają na celu ograniczenie ruchu pojazdów w rejonie rynku. W związku z coraz częstszym łamaniem zakazu ruchu a przez to pogorszeniem się stanu bezpieczeństwa pieszych w strefie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i prośbom mieszkańców zwiększyliśmy częstotliwość kontroli przestrzegania zasad ruchu w Rybnickiej Strefie Śródmiejskiej.

Płyta rynku jest terenem spacerów wielu osób, całych rodzin - „a przez te auta które podjeżdżają w prywatnych sprawach przejść spokojnie nie można"  relacjonuje jeden z mieszkańców zwracający się z prośba o interwencję u jednego ze strażników.

Wczoraj operator monitoringu zauważył kierowcę golfa, który około godziny15.00 nie robiąc sobie nic z obowiązującego zakazu ruchu w obu kierunkach przejechał ulicą Jana III Sobieskiego i włączył się do ruchu na ul. Łony. Pasażer wspomnianego pojazdu próbował wielokrotnie wyrwać jeden z pachołków, by umożliwić sobie wyjazd. Aktualnie prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia personaliów kierowcy.

Przypominamy za zlekceważenie znaku "zakaz ruchu w obu kierunkach" funkcjonariusz Straży Miejskiej może nałożyć mandat karny do 500 zł.


Ilość kontroli posesji

16.09.2020r.  

Liczba zgłoszeń: 33
Ujawnione wykroczenia: 54
Liczba kontroli: 10

3002_0.59903600 1479293472.jpg (49 KB)

praca.jpg (127 KB)

Walka ze smogiem

Sprawdź jakoś powietrza

 tematykaprelekcji.jpg (31 KB)

 Dokument123.jpg (47 KB)

darmowa-pomoc-prawna.png (39 KB)

 

Przetwarzanie.jpg (106 KB)

  

  Segreguj Rybnik

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 Rybnicki System Informacji Przestrzennej

 

STOP 18

 

 ITAKA 

 

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Komenda Główna Policji
Krajowa Rada Komendantów
Oskar